ЗНО - 20


Готуємося до зовнішнього оцінювання.
ПОРАДИ ВИПУСКНИКУ

1.     Перш за все ознайомтеся з офіційними документами та матеріалами, що описують процедуру тестування з біології.
Найповнішу збірку документів і матеріалів незалежного зовнішнього оцінювання ви знайдете на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) за адресою: www.testportalcom.ua.
2.          Доберіть навчальну літературу для підготовки до зовнішнього оцінювання: «Зовнішнє оцінювання з біології. Інформаційні матеріали» , шкільні підручники, посібники, довідники та словники, збірки тестових завдань з біології. Обережно ставтеся до тестів, придбаних на книжкових ринках, у магазинах. Дуже часто такі збірники готуються не фахівцями, у них публікуються неякісні завдання, допущено багато фактологічних помилок. Ці видання не проходять належної експертизи. Ми радимо Вам користуватися лише виданнями, що рекомендовані до друку Міністерством освіти і науки України, Інститутом педагогіки АПН України, Українським центром оцінювання якості освіти.
3.    Орієнтуючись на Програмні вимоги незалежного зовнішнього оцінювання з біології, розпишіть цілі підготовки кожної теми. Визначити їх треба як уміння виконувати завдання зовнішнього оцінювання.
4.    Увага! Цілі підготовки до незалежного оцінювання доцільно розробити разом з учителем. Учитель біології може також порадити вам найбільш придатну для ефективного повторення навчальну літературу. Важливо, готуючись до ЗНО, звернути особливу увагу на ілюстрації, подані в підручнику, фотографії , оскільки й вони можуть бути використані в окремих тестових завданнях.
5. Доберіть завдання для вимірювання запланованих результатів підготовки (цілей).
6. На основі встановлених цілей та обсягу матеріалу для повторення визначте приблизний час підготовки кожної теми Програмових вимог (у годинах). Додайте до нього резерв часу (орієнтовно 1 год. на кожну тему) та розпишіть отриману суму по днях і місяцях так, щоб завершити підготовку до дати незалежного зовнішнього оцінювання з біології. Дотримуйтесь виробленого плану підготовки!
7. Встановлюйте результати повторення кожної теми Програмних вимог, виконуючи підібрані завдання. Не залишайте не виконаними завдання, що викликають труднощі. Увага! Виконувати тестові завдання треба швидко. На виконання одного завдання вибіркового типу відводиться не більше хвилини.
8. Досягнувши усіх цілей підготовки тематичного блоку Програмних вимог, виконайте комплекс різнорівневих тестових завдань до нього.
Завершуючи підготовку, варто також розв'язати демонстраційний варіант тестового зошита з біології , вміщений в Інформаційних матеріалах, тести, що використовувались для незалежного зовнішнього оцінювання у попередні роки; взяти участь у пробному тестуванні.Рекомендації в допомогу учневі щодо
тактики виконання тестів
Для того, щоб  Ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій екзаменаційній обстановці пропонуємо деякі найбільш  універсальні рецепти із приводу тактики їхнього виконання.
·  Тренуйтеся! Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше тестів – просто заради тренування. Це дає можливість познайомитись з типовими конструкціями тестових завдань, а також отримати досвід самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.
·  Поспішайте! Тренуйтеся із секундоміром у руках. Засікайте час виконання тестів, обмежуйте його.
·  Пропускайте! Треба навчитися пропускати важкі або незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тесті завжди знайдуться такі, з якими Ви обов’язково впораєтеся. Просто нерозумно недобрати балів тільки тому, що Ви не дійшли  до «своїх» завдань, а «застрягли» на тих, навчальний матеріал яких невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких питань, то не варто пропускати всі перші завдання.
·  Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять.
·  Думайте тільки про поточне завдання!  Коли Ви бачите нове завдання, забувайте все, що було в попередньому. Думайте тільки про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати бали.
·  Читайте завдання до кінця! Поспіх не повинен приводити до того, що Ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» і добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в  питаннях.
·  Не засмучуйтеся! Навіть якщо Вам здається, що Ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні Ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку Ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний.
·  Заплануйте два кола! Сплануйте час виконання  тесту таким чином, щоб пройти всі завдання «по першому колу». Тоді Ви зможете повернутися до складних завдань, які Вам спочатку довелося пропустити.

                                                               ЩАСТИ ВАМ!

Немає коментарів:

Дописати коментар